Обласний семінар методистів, які відповідають за дошкільне виховання на Олександрійщині!

17 трав. 2013
Однією з актуальних проблем сучасної теорії і практики дошкільної освіти є використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітній діяльності дошкільного закладу.

Це визнано на державному рівні і закріплено в положеннях «Концепції розвитку педагогічної освіти», оновленому Базовому компоненті дошкільної освіти, програмах дошкільної ланки освіти (« Я у Світі», «Впевнений старт» та інші).

16 - 17 травня 2013 року на базі Олександрійського району відбувся обласний семінар методистів районних, міських методичних кабінетів (центрів), які відповідають за дошкільне виховання з проблеми «Використання ІКТ-технологій у навчально-виховному процесі  дошкільного навчального закладу».   Відкрила обласний семінар  Тарапака Наталія Володимирівна, завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, кандидат педагогічних наук, доцент, лауреат обласної педагогічної премії імені В.О. Сухомлинського.

Слухачі поглибили теоретичні знання та уміння щодо використання комп’ютерних засобів навчання, мультимедійних презентацій у освітньому процесі дошкільної установи, а також оглянули парк комп’ютерної техніки дошкільних навчальних закладів Олександрійського району.

У ході семінару гості ознайомилися із досвідом роботи, матеріально-технічним станом, ландшафтним дизайном територій Войнівського ДНЗ «Веселка», Андріївського ДНЗ «Ластівка», Червонокам’янського ДНЗ «Малятко», Протопопівського ДНЗ «Колобок», Головківського ДНЗ «Колобок». На базі яких були проведені   практичні  заняття:

1. Підсумкове заняття з використанням мультимедійної презентації та елементів ейдетики . Тема:   «Електронна  енциклопедія     Сови Мудрусі» .

Старша група Войнівського ДНЗ. Вихователь Іщенко Світлана Іванівна.

2. Навчально-ігрове заняття з естетичного, музичного виховання та зображувальної діяльності для дітей різновікової групи . Тема: «3-D пригоди у  підводному царстві». Різновікова група Андріївського ДНЗ. Вихователь Оглобля Наталія Алімівна.

3. Заняття-розвага із впровадженням інформаційно-комунікаційних технологій Тема: Екологічно - комп’ютерна  стежина до лісу. Старша група Червонокам’янського ДНЗ. Вихователь Крайня Оксана Миколаївна.

4. Заняття-подорож із впровадженням інформаційно-комунікаційних технологій. Тема: «Віртуальна погулянка сонячною системою». Старша група Протопопівського ДНЗ. Вихователь Жовна Яніна Анатоліївна.

5. Заняття-сюрприз з використанням мультимедійної презентації та елементів сендплею. Тема: «Мандри до чарівної  країни піску». Середня група Головківського ДНЗ. Вихователь Братченко Олена Миколаївна.

6. Навчально-пізнавальне заняття із дітьми старшого дошкільного віку  з використанням комп’ютерів. Тема: « Комп’ютер у нашому житті». Старша група Головківського ДНЗ. Вихователь Ковальчук Світлана Іванівна.

Під час показових занять були презентовані різні види інформаційно-комунікаційних технологій, які можна використовувати в роботі дошкільних навчальних закладів. Серед інших своїми функціональними можливостями привернула  увагу учасників семінару  wiki-технологія, можливості якої розкрили вихователі дошкільних навчальних закладів району  у власне розроблених презентаціях для дошкільнят району.

Підсумком семінару було закладення пам’ятної капсули на території Головківського ДНЗ «Колобок».