Районний конкурс «Вихователь року-2014»

26 вер. 2014
У рамках тижня дошкільної освіти 22-26 вересня 2014 року, на базі Войнівського ДНЗ «Веселка» відбувся районний конкурс професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів «Вихователь року-2014».

В конкурсі брали участь  вихователі 15 дошкільних навчальних закладів Олександрійського району: Головківського ДНЗ, Добронадіївського ДНЗ, Косівського ДНЗ, Новопразького ДНЗ №1, Новопразького ДНЗ №2,  Протопопівського ДНЗ, Попельнастівського ДНЗ, Приютівського ДНЗ, Михайлівського ДНЗ, Олександрівського ДНЗ, Улянівського ДНЗ, Червонокам’янського ДНЗ,  Косівського ДНЗ, Шарівського НВК, Щасливського ДНЗ.

До другого, практичного туру, членами журі було обрано 5 вихователів:

-  Голобок О.Г., вихователь Червонокам’янського ДНЗ,

-  Гориславець О.В., вихователь Косівського ДНЗ,

- Дуднік Є.О., вихователь Новопразького ДНЗ №1,

-  Ніколаєнко В.С.,  вихователь Шарівського НВК,

-  Зеленська Н.О., вихователь Улянівського ДНЗ.

Впродовж двох днів учасниці мали змогу продемонструвати свою майстерність у двох етапах конкурсу, а саме:

-  презентувати власний педагогічний досвід; виявити свій методичний рівень, виконавши конкурсні письмові завдання;

-  втілити свій досвід у показовому проведенні заняття.

Особливістю цьогорічного заходу  було те, що показові заняття проведені учасницями конкурсу були спрямовані на  патріотичне виховання у контексті розвитку духовного потенціалу особистості дитини дошкільного віку.

Це досягається активізацією емоційної сфери дошкільника на основі широкої поінформованості про історію,  культуру рідної країни.  «РІДНИЙ КРАЙ»,  саме така тематика заняття було продемонстрована учасницею Ніколаєнко Вікторією Сергіївною, вихователем  Шарівського НВК. Під час заняття діти збагатили знання про рідний край, отримали загальні уявлення про символи України – герб, прапор, тризуб, гімн  та за допомогою мультимедійної презентації  ознайомились із історичними пам’ятниками рідного краю:

У формуванні патріотично налаштованої особистості вагомою є роль народних традицій та обрядів: вони привертають увагу дошкільників до цінностей предків, створюють позитивний настрій, розкривають основи правомірної поведінки, навчають проявляти толерантність щодо всього живого. «КАЛЕНДАРНО-ОБРЯДОВІ СВЯТА»  - такою темою заняття було обрано вихователем Косівського ДНЗ, Гориславець Ольгою Василівною. Вихователь закріпила знання дітей про підготовку до Великодніх свят та використавши ІЗО-діяльність, закріпила уміння дітей  фарбувати «писанки-красуні» :

Ще одним важливим напрямом патріотичного виховання є прилучення дітей до народознавства — вивчення народних ремесел. «РЕМЕСЛА РІДНОГО КРАЮ», саме ознайомлення дітей із  килимарством та його технікою було продемонстровано під час показового заняття Дуднік Євгенією Олександрівною, вихователем Новопразького ДНЗ «Рукавичка».  Діти мали можливість побувати у справжній майстерні та власне спробувати  ткати килим:

Патріотичні почуття дітей дошкільного віку засновуються на інтересі до найближчого соціального, природного і культурного оточення (сім'ї, традиційного одягу). «НАРОДНИЙ ОДЯГ»,  таку тему заняття презентувала Голобок Олена Григорівна, вихователь Червонокам’янського ДНЗ. Діти ознайомились з українським національним одягом та його особливостями.  В ході показового заняття вихованці відчули себе справжніми дизайнерами, адже вони створювали узори на власних вишиванках за допомогою комп’ютера:

Гартування маленького патріота передбачає роботу з формування уявлень про українську оселю та традиційні українські страви. «УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛЬНА КУХНЯ», такою самою смачною була обрана тема заняття Зеленської Ніни Олександрівни, вихователя Улянівського ДНЗ. Під час заняття вихованці закріпили знання про українську кухню та основні традиційні страви. У ході практичної частини, діти самостійно ліпили вареники з сиром, картоплею та капустою, а ще варили гарбузову кашу. За допомогою прийомів ейдетики діти пограли в дидактичну гру «Наваримо борщику».  Ніна Олександрівна розповіла про народні ритуали, обряди, пов’язані із приготуванням їжі:

З метою реалізації окреслених вище тем та завдань занять педагоги створювали умови для накопичення дітьми першого позитивного загальнолюдського духовного досвіду через активне залучення їх до різних видів діяльності: ігрової, пізнавальної, комунікативно-мовленнєвої, предметно-практичної, образотворчої, музичної, рухової, театралізованої.  Все це сприяло кращому засвоєнню вихованцями  програмового змісту занять. Виховувало шанобливе ставлення до культурної спадщини народу.

Конкурс пройшло на одному диханні. Рівень проведених показових занять був високим, тому журі довелось нелегко вибираючи найкращого серед кращих вихователів району. Переможцем районного конкурсу «Вихователь року-2014» стала вихователь Червонокам’янського ДНЗ «Малятко», ГОЛОБОК ОЛЕНА ГРИГОРІВНА.

Відділ освіти районної державної адміністрації  висловлює подяку  колективам Червонокам’янського ДНЗ, Косівського ДНЗ, Новопразького ДНЗ №1, Улянівського ДНЗ, Шарівського НВК та  Войнівського ДНЗ, які доклали максимум зусиль, щоб достойно підготувати педагога до участі у конкурсі та надали допомоги у проведені даного заходу.

Від усього серця бажаємо працівникам дошкілля Олександрійщини міцного здоров’я, щастя, благополуччя, невичерпної душевної теплоти й оптимізму!  Хай успіх супроводжує всі ваші добрі справи і починання!