Зміни в умовах оплати за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах

10 січ. 2016
Довідома керівників ДНЗ !

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

19. Частину п’ятустатті 35 Закону України "Про дошкільну освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 49, ст. 259; 2015 р., № 6, ст. 40) викласти в такій редакції:

"5. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчуваннядітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління.

Пільгові умови оплати харчуваннядітей у дошкільнихнавчальних закладах для багатодітних та малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.

Від плати за харчуваннядитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчуваннядитини у державних і комунальних дошкільнихнавчальних закладах. За харчуваннядітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, плата не справляється.

Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України"Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", які навчаються у державних і комунальних дошкільнихнавчальних закладах".