Організація оздоровлення дітей влітку 2016 року (наказ відділу освіти Олександрійської РДА)

18 трав. 2016
Для використання у роботі керівників ДНЗ, НВК (дошкільні підрозділи)

ОЛЕКСАНДРІЙСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

НАКАЗ

від  11.04. 2016 року                                                                                                                                               № 142

м. Олександрія

Про організацію  роботи

в дошкільних навчальних закладах

у літній період

На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», «Про дошкільну освіті», районної комплексної соціальної програми «Оздоровлення та відпочинку дітей Олександрійського району на 2014-2017 роки» від 23 квітня 2014 року №367, з метою забезпечення ефективного оздоровлення та повноцінного відпочинку дітей влітку, створення належних умов для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи під час літнього оздоровлення дітей в дошкільних навчальних закладах

Наказую:

1. Керівникам дошкільних навчальних закладів, дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів:
    1. Організувати належну підготовку і проведення літнього відпочинку та оздоровлення дітей у групах раннього, дошкільного та різновікового віку з 1 червня по 31 серпня 2016 р.
    2. До 23 травня 2016р. заслухати  питання про особливості організації та змісту освітньої, оздоровчої роботи у літній період 2016р. на засіданні педагогічної ради, виробничих нарадах  дошкільного закладу.
    3.  До 30 травня 2016 р. погодити з відділом освіти райдержадміністрації й санітарно-епідеміологічною службою  план роботи дошкільної установи на літній період.
    4. З 1 червня по 31 серпня 2016р.  установити режим роботи дошкільного навчального закладу з урахуванням проведення освітньої, виховної, фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми під час літнього періоду.
    5.  Здійснити інструктаж педагогічних, медичних працівників і технічного персоналу закладу з питань безпеки життєдіяльності дітей, пожежної безпеки, охорони праці.
    6.  Провести  інформування батьків про особливості перебігу літньої оздоровчої кампанії у дошкільному закладі та підготовку до неї (анкетування, батьківські збори, виготовлення інформаційних стендів, бюлетенів тощо).
    7. До 1 червня 2016 р. здійснити забезпечення груп іграшками, атрибутами для сюжетно-рольових, конструкторсько-будівельних, театралізованих, ігор-драматизацій, дидактичних, рухливих  ігор на свіжому повітрі.
    8. До 1 червня 2016 р. провести ремонт, фарбування обладнання, оновлення розміток на ігрових і фізкультурному майданчиках, в тому числі для ігор з правил   дорожнього руху, з елементами спорту.
    9. До 1 червня 2016 р. організувати ремонт тіньових навісів, пісочниць та інших споруд на території закладу.
    10.  До 1 червня 2016 р. забезпечити завезення піску для ігор або його заміна,   облаштування пісочниць на ігрових майданчиках кришками  та інші заходи.
    11. З 1 червня 2016 р. перевести дошкільний навчальний заклад на санаторний режим харчування із дотриманням натурального набору продуктів.
    12. Систематично уживати заходів щодо належного медичного обслуговування дітей.
    13. Суворо дотримуватись у дошкільному навчальному закладу вимог протипожежної безпеки та безпечної життєдіяльності вихованців і працівників у літній оздоровчий період.
    14. Активізувати роботу педагогічного колективу щодо організації змістовного дозвілля дошкільників протягом літа.
    15. Забезпечувати групові приміщення, харчоблок необхідними мийними засобами та засобами для дезінфекції.
    16. Здійснювати контроль за дотриманням раціонального режиму виховної діяльності та проведенням за гартувальних процедур у всіх вікових, різновікових групах.
    17. Зберегти місце за дітьми в дошкільному навчальному закладі у літній оздоровчий період (75 днів) на підставі заяв батьків або осіб, які їх замінюють.

1. Педагогічним працівникам:

2.1  Обирати педагогічно доцільні форми, методи і засоби роботи з дошкільниками у період літнього відпочинку.

2.2 Забезпечувати проведення культурно-масових та фізкультурно-спортивних заходів              протягом літа.

2.3 Поповнювати набори іграшкового матеріалу та обладнання для ігор, праці на  майданчику, фізкультурний, спортивний інвентар для розваг.

2.4 Забезпечувати емоційний комфорт, захист дітей від будь-яких дій, які шкодять їх здоров’ю.

2.5 Суворо дотримуватись виконання санітарно-гігієнічного, протиепідемічного та повітряного режиму у групових осередках дошкільного навчального закладу.

2.6 Перебування дітей на свіжому повітрі під час літнього відпочинку скорочується або виключається за таких несприятливих умов:  сильний вітер, температура повітря вище + 35о С у затінку, злива, гроза.

1. Методисту  районного методичного кабінету з дошкільної ланки освіти Логвіновій Л.Я.

3.1. Постійно надавати методичну консультативну допомогу дошкільним навчальним закладам  щодо організації проведення освітньої, виховної, фізкультурно-оздоровчої, спортивної  роботи з дітьми у літній оздоровчий період.

3.2. У червні 2016 р. організувати виїзну нараду-семінар керівників дошкільних навчальних закладів району до Приютівського ДНЗ «Світлячок» з метою вивчення досвіду роботи колективу дошкільної установи щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей.

4.   Контроль за виконанням даного наказу покласти на головного спеціаліста  відділу              освіти райдержадміністрації  Михайленко С.Л.

Начальник відділу освіти                                                                                                             О.Полтавець