"Колобок" зустрічав гостей!

23 квіт. 2014
Районне методичне обєднання вихователів дошкільних навчальних закладів району.

Сонячного, весняного дня, (23 квітня)  Головківський ДНЗ «Колобок» радо зустрічав гостей, щоб презентувати можливості своїх вихованців та педпрацівників у рамках районного методичного об’єднання вихователів дошкільних навчальних закладів району.

Ми живемо в століття інформації, в часи, коли відбувається комп’ютерна революція і є свідками того, що комп’ютери вже зайняли міцні позиції в багатьох галузях сучасного життя, швидко проникають у  сім’ї та дошкільні установи.  Тому Комп’ютер, як інструмент для обробки інформації, служить для педагогічних працівників Головківського дошкільного навчального закладу потужним технічним засобом навчання і відіграє роль незамінного помічника у вихованні дошкільників.

У ході семінару гості ознайомилися із досвідом роботи, матеріально-технічним станом, ландшафтним дизайном територій Головківського ДНЗ «Колобок». Завідувач дошкільної установи, Сулима Надія Миколаївна, презентувала парк комп’ютерної техніки закладу, методичні розробки, каталоги дисків вихователів щодо використання ІКТ-технологій у навчально-виховному процесі дошкільного навчального закладу.

На виконання вимог варіативної частини Базового компоненту дошкільної освіти у дошкільній установі з 2013 року запроваджено освітню лінію «Комп’ютерна грамота». Так вихователь Ковальчук Світлана Іванівна, із власного досвіду надала присутнім методичні рекомендації щодо навчання дітей комп’ютерної грамоти,  показала міні - заняття із дітьми старшого дошкільного віку  з використанням ноутбуків .

Під час практичної частини методичного об’єднання  було  проведено   заняття-сюрприз з використанням мультимедійної презентації та елементів сендплею. Тема: «Мандри до чарівної  країни піску», старша група, вихователь Братченко Олена Миколаївна. Під час заняття, діти за допомогою «літака» здійснили подорож із с. Головківка до Єгипту. У країні піску гостей привітно зустріла єгиптянка, розповівши про традиції, тваринний та рослинний світ своєї країни. А також дітям довелось визволяти морських тварин із заслону, стати маленькими археологами розкопуючи в пустелі піраміди. А дидактична гра «Одягни єгиптянку та єгиптянина» розвеселила усіх присутніх.

Такі мандри заповняться не лише вихованцям а й присутнім гостям на довго. Наступного разу, діти запросили гостей в подорож  до Англії та Франції, адже їм дуже хочеться дізнатися про Ейфелеву вежу та найбільший годинник Біг-Бен.

Під час показових занять були презентовані різні види інформаційно-комунікаційних технологій, які можна використовувати в роботі дошкільних навчальних закладів.

Напрошується висновок, що комп’ютер в дошкільному навчальному закладі можна розглядати як сучасний засіб діяльності дитини старшого дошкільного віку. Введення його у систему дидактичних засобів можна вважати істотним чинником збагачення інтелектуального, естетичного, морального і фізичного розвитку дитини, розвитку творчих здібностей, формування особистості.