Пройшло засідання районного методоб"єднання вихователів ДНЗ

23 груд. 2015
23 грудня 2015 року на базі Косівського дошкільного навчального закладу «Сонечко» відбулося засідання методичного об’єднання вихователів дошкільних установ району з проблеми «Організація освітньої роботи з дітьми 5-річного віку".

Відомо, що п’ятий рік життя - особливий період    дошкільного дитинства, в якому відбувається бурхливий психічний розвиток дитини, що  стимулює кардинальні зміни у розвитку мислення, уяви, пам'яті, сприймання. Діти цього віку  вже мають певний життєвий досвід, уявлення про самого себе і навколишній світ, здатні  аналізувати й оцінювати власні досягнення. Враховуючи ці особливості, важливо  забезпечити кожній дитині перед вступом до школи такий рівень розвиненості, вихованості і  навченості, який гарантуватиме їй достатню і необхідну життєву компетентність.

Саме тому у грудні 2015 року на базі  Косівського дошкільного навчального закладу «Сонечко» відбулося засідання методичного об’єднання вихователів дошкільних установ району з проблеми «Організація освітньої роботи з дітьми 5-річного віку, відповідно до вимог програми розвитку дитини старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

Вихователі ознайомились із сучасними підходами, методами і прийомами   організації навчально-виховної роботи з дітьми старшого дошкільного віку за програмою "Впевнений старт". Своїми педагогічними знахідками поділилася з колегами вихователь старшої групи «Промінчики» Гориславець Ольга Василівна, яка презентувала  методику Шелестової Л.В «Розвивальне читання».

Метою даної методики є: вчити дітей старшого дошкільного віку без навантаження читати, сприяти загальному розвитку дитини, а саме: інтелекту, мовлення, дрібної моторики, словникового запасу, уявлення про навколишній світ.

Педагоги переглянули заняття з грамоти і мовленнєвого розвитку «Пригоди букви Б». У ході заняття вихованці показали як вони засвоїли ази читання,  букви та звуки українського алфавіту, виконуючи пропоновані ігрові завдання, (з використанням олівця, ножиць, завдання, що передбачають маніпулювання предметами, з використанням голосу, пересування в просторі, а також поєднання різних видів робіт):  дидактична гра «Складіть слово із складів»

Напільна, рухлива гра «Твістер» (уміння грати за правилами й виконувати інструкції вихователя)

Дидактична гра «Сліди-склади»

Вправа «Любе дзеркальце скажи – чи вірно я вимовляю звук Б!»

Практичне завдання «Викладання букв із покидькового матеріалу»

Під час усього заняття зберігався веселий, бадьорий  настрій дітлахів.

В ході засідання вихователі мали змогу ознайомитися  з творчими здобутками вихователів закладу з даної проблеми, переглянути практичну роботу з дітьми.

Відділ освіти райдержадміністрації  висловлює подяку  колективу Косівського ДНЗ «Сонечко», завідувачу дошкільної установи Костюк Л.М., які доклали максимум зусиль у  проведенні даного заходу.