Фестиваль талановитих дітей дошкільного віку "Дошкільня-2014"

23 трав. 2014
Талант від Бога нам дається, його не купиш за п’ятак, бо він ніде не продається. Хто скаже, що це все не так? Талант людину прикрашає, підносить, сили додає. Він поступово проростає. Говорять, в кожного він є……

У наш стрімкий, бурхливий час,  звернення до проблеми обдарованих дітей дошкільного віку вкрай  актуальне.

Так 23 травня 2014 року у Приютівському дошкільному навчальному закладі «Світлячок», керівником якого є Шевченко Юлія вікторівна,  відбулося велике, дивовижне і по-справжньому гарне свято. На його базі проведено районний фестиваль дитячої творчості «Дошкільня-2014», який було започатковано в 2009 році.  За цей час у конкурсі взяло участь майже 300 виконавців. Метою даного заходу є виявлення та підтримки обдарованих дітей дошкільного віку, пропаганда високих досягнень у розвитку національної культури та формування творчої еліти району.

Всього на фестиваль завітало 68 дітей дошкільного віку із 16 дошкільних навчальних закладів району.  Це вихованці Новопразького ДНЗ №2 ,  Косівського ДНЗ, Березівського ДНЗ, Новопразького ДНЗ №1, Головківського ДНЗ, Ізмайлівського ДНЗ, Добронадіївського ДНЗ, Михайлівського ДНЗ, Улянівського ДНЗ, Протопопівського ДНЗ, Червонокам'янського ДНЗ, Войнівського ДНЗ, Недогарського НВК, Андріївського ДНЗ, Комінтернівського НВК, Приютівського  ДНЗ.   Вікова категорія конкурсантів  -  від 3 до 6 років.  Саме на ранніх етапах становлення особистості слід плекати в кожній дитині закладені природою зернини обдарованості, не гаяти час,  і головне, не обділити увагою кожну без винятку дитину, надати можливість проявити себе в різних сферах діяльності.

Особливістю цьогорічного заходу  було те, що не було переможців та переможених, були просто учасники, більшість з яких зробили перший крок на «маленьку сцену».  Лише за оплесками глядачів можна було відчути, яким учасникам було надано більшої переваги. А як хвилювалися батьки, педагоги за своїх дітлахів, підказуючи вже давно вивчені напам'ять слова вірша чи пісні… Якою  хвилюючою  булла  мить отримання першої медалі…..

Не обійшлося  свято і без поважних гостей: підтримати юних талантів Олександрійщини завітали Ольга Іванівна Анісімова-Шило, заступник голови райдержадміністрації, Ольга Анатоліївна Коріненко, начальник відділу освіти райдержадміністрації та Лариса Анатоліївна Лисенко, голова Приютівської селищної ради,  які організували солодкий стіл для всіх присутніх на святі.

Свято видалось веселим, гомінким. Юні таланти показали майстерність, артистизм, уміння володіти своїм голосом і тілом на сцені. На фестивалі були представлені цікаві композиції, танці, пісні, вірші. У залі не було байдужих. Усіх переповнювало почуття творчості, що передавалося від дітей, які виходили на сцену. Паузи заповнювалися віршами про учасників фестивалю, які презентувати свій номер.

Вибір місця проведення свята теж не випадковий. Приютівський  дошкільний навчальний заклад «Світлячок» щойно здійснив реконструкцію  музичного залу, який вмістив усіх гостей.  А колектив цього закладу – це однодумці, творці, які живуть за принципом «Хто творить – той живе».

З вітальним словом виступили Ольга Іванівна Анісімова-Шило, Ольга Анатоліївна Коріненко, які вручила дипломи та солодощі усім учасникам фестивалю. Ця хвилююча мить запам’яталася дітям і дорослим надовго, засвідчивши ще раз те, що дошкільнятам району створені найкращі умови для творчого зростання.

„ Виявити і підтримати найбільш талановитих дітей дошкільних навчальних закладів нашого району надзвичайно важливо ”, - переконана Ольга Анатлілївна,  начальника відділу освіти райдержадміністрації „ Адже їхній успіх та приклад  спонукають й інших любити та шанувати справжнє українське мистецтво”, - сказала Ольга Анатоліївна.

Свято пройшло на одному диханні. Рівень проведення фестивалю дитячої творчості з кожним роком зростає. Хочеться щиро подякувати учасникам фестивалю, колективам дошкільних навчальних закладів, батькам, організаторам цього конкурсу.

Саме  їм, юним і  обдарованим, які тільки роблять перші кроки у великий  світ, творити нашу цивілізовану європейську багату державу – Україну!